آسانسور صنعتی

آسانسور صنعتی

در این بخش با انواع آسانسورهای صنعتی آشنا می شوید. اصولا تقسیم بندی خیلی واضحی همانند آنچه برای آسانسورهای عمومی وجود دارد در دست نیست اما با توجه به تخصص و دانش موجود در شرکت ستاره فراز نما برای انواع آسانسورهای صنعتی دسته بندی زیر پیشنهاد داده می شود. البته این دسته بندی همانطور که گفته شد قابلیت تغییر و تکمیل تر شدن داشته و با توجه به تحقیقات تیم های علمی ستاره فراز نما به محض دریافت اطلاعات جدید این تغییرات روی سایت مجموعه منتشر خواهد شد.
اما به طور کلی بهترین دسته بندی برای انواع آسانسورهای صنعتی طبق فرمت زیر در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر با واحد مهندسی شرکت ستاره فراز نما تماس حاصل فرمایید.

آسانسورهای صنعتی خاص


این دسته از آسانسورها همانطور که نامشان پیداست مربوط به پروژه های بسیار خاصی می باشد که برای هر صنعت به صورت جداگانه تعریف و اجرا می شوند. گاهی اوقات این آسانسورها در پروژه های غیر صنعتی نیز استفاده می شوند. در حقیقت آسانسورهای خاص می توانند در بسیاری از پروژه هایی که آسانسورهای مرسوم در آن ها قابلیت اجرایی ندارند استفاده شوند. برای مثال می توان به آسانسورهای مورد استفاده در گردونه فالکرک ادینبورگ، برج ایفل پاریس، آکواریوم سقف آبی برلین، موزه لوور پاریس، گنبد آسمان استکهلم، دره هزار اژدهای بایلونگ (چین) و بسیاری موارد مشابه دیگر اشاره کرد.
در صورت علاقه مندی به کسب اطلاعات بیشتر درباره آسانسورهای خاص مورد استفاده در دنیا و پروژه های خاص به منوی وبلاگ مراجعه نمایید.

انواع کاربرد


آسانسورهای صنعتی بر اساس کاربرد به ۶ دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از آسانسورهای مناسب برای:

۱ – صنایع سد سازی
۲ – صنایع معدنی
۳ – صنایع نیروگاهی
۴ – صنایع پتروشیمی و پالایشگاه
۵ – صنایع دریایی
۶ – صنایع فولاد


فهرست فوق بر اساس صنایع مختلف می تواند دسته بندی شود اما نکته حائز اهمیت اینست که برای هر صنعت و یا هر پروژه صنعتی یک آسانسور منحصر به فرد (از لحاظ جزئیات فنی) طراحی و اجرا می شود.

انواع تکنولوژی


آسانسورهای صنعتی بر اساس تکنولوژی به کار رفته در اجرا به ۳ دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از آسانسورهای:

۱ –  EX
۲ –  High IP
۳ –  Rack & Pinion


این فهرست شامل موارد دیگری نیز می تواند باشد که به دلیل ویژگی های بسیار خاص آن موارد و فراوانی کمتر در انواع پروژه تحت عنوان آسانسورهای خاص دسته بندی می شود.