معرفی آسانسور میتسوبیشی

معرفی آسانسور میتسوبیشی

آسانسور میتسوبیشی بخشی از شرکت الکتریک میتسوبیشی (به ژاپنی: Japanese 電機 グ ル ー プ Mitsubishidenki gurūpu) است که از سال ۱۹۳۱ آسانسور ، پله برقی ، پیاده روی متحرک ، پله برقی مارپیچی و خلوت تولید می کند. این بزرگترین تولید کننده آسانسور ژاپنی است و در کنار بزرگترین سازندگان آسانسور در جهان همچنین بیشترین حضور بین المللی را در بازار آسانسور از همه شرکتهای ژاپنی دارد.

تاریخچه آسانسور میتسوبیشی

تاریخچه آسانسور میتسوبیشی
تاریخچه آسانسور میتسوبیشی

میتسوبیشی الکتریک از سال ۱۹۳۱ شروع به ساخت آسانسور و پله برقی کرد و اولین آسانسور و پله برقی آن در سال ۱۹۳۵ تحویل داده شد. بین سالهای ۱۹۳۰ و احتمالاً ۱۹۷۰ ، با همکاری فنی با وستینگهاوس الکتریک شرکت امریکا آسانسور تولید کرد زیرا میتسوبیشی قرارداد صدور مجوز فنی با وستینگهاوس در سال ۱۹۲۳ را دریافت کرد.

در دهه ۱۹۸۰ میلادی ، میتسوبیشی یک آسانسور با کنترل اینورتر VVVF تولید کرد که اولین نوع از این نوع در جهان بود. میتسوبیشی از سال ۱۹۸۵ نصب آسانسور را در آمریکای شمالی آغاز کرد. در همان سال ، میتسوبیشی اولین “پله برقی مارپیچی” عملی را در جهان راه اندازی کرد و اولین واحد آن در اوزاکا ژاپن نصب شد.

میتسوبیشی آسانسورهای پرسرعت را در برج Yokohama Landmark در یوکوهاما ، ژاپن در سال ۱۹۹۳ تأمین و نصب کرد. آنها با سرعت ۱۲.۵ متر بر ثانیه ، سریعترین آسانسورهای جهان در زمان اتمام بودند و تا سال ۲۰۰۴ همچنان چنین عنوانی را حفظ می کردند. هنگامی که با آسانسورهای پرسرعت تایپه ۱۰۱ (نصب شده توسط توشیبا و با استفاده از فن آوری های KONE) در تایوان که با سرعت ۱۶.۸ متر بر ثانیه کار می کرد ، پیشی گرفت.

انواع آسانسورهای میتسوبیشی

انواع آسانسورهای میتسوبیشی
انواع آسانسورهای میتسوبیشی

در سال ۲۰۱۱ ، میتسوبیشی سفارش نصب آسانسورهای پرسرعت برای برج شانگهای در شانگهای ، بلندترین سازه در چین را دریافت کرد. این آسانسورها در سال ۲۰۱۶ تکمیل شده و با سرعت ۷۳.۸ کیلومتر در ساعت (یا ۲۰.۵ متر در ثانیه ، ۵۹ فوت) کار می کنند و توسط رکوردهای جهانی گینس به دلیل “سریعترین آسانسور در جهان” ، پیشی می گیرند آسانسورهای پرسرعت توشیبا تایپه ۱۰۱ که با سرعت ۱۶.۸ متر در ثانیه کار می کنند. با این حال ، این رکورد بعداً در سال ۲۰۱۹ به آسانسورهای CTF مرکز مالی هیتاچی (همچنین شرکت ژاپنی) در گوانگژو چین منتقل شد که سرعت آن ۲۱ متر بر ثانیه است.

در سال ۱۹۳۱ میتسوبیشی الکتریک شروع به ساخت ، نصب و نگهداری آسانسور و پله برقی کرد و از آن زمان به بعد نام اصلی این صنعت است. آسانسورها و پله برقی های میتسوبیشی با شهرت در ایجاد موفقیت هایی که راحت تر ، راحت تر و حتی الهام بخش تر می شوند ، به طور مداوم استاندارد کیفیت و نوآوری در صنعت را در سراسر جهان تعیین می کنند. آسانسورهای میتسوبیشی با نصب بی نظیر آسانسور و پله برقی در مکان های مختلف در سراسر جهان به عنوان پیشرو در تولید ، نصب ، مدرنیزاسیون و خدمات صنعت حمل و نقل عمودی رتبه بندی می شود.

آسانسورهای الکتریکی میتسوبیشی

همیشه آسانسورهای الکتریکی میتسوبیشی در تلاش برای جلو ماندن از منحنی فناوری ، دائماً به فکر راه های جدید برای بهبود محصولات ما هستند. این شرکت برای پاسخگویی به نیاز به آسانسورهای بزرگتر پرسرعت در ساختمانهای بالاتر از گذشته ، بالاترین برج آزمایشی جهان ، SOLAÉ را در اینازاوا ، ژاپن ساخت. این برج با ۵۸۶ فوت یا معادل ۴۰ طبقه ، به عنوان زمین آزمایش جدیدترین مدل های آسانسور پرسرعت است. در اینجا هر آزمایشی که توسط رایانه قابل انجام نباشد ، از جمله توقف اضطراری ، ایمنی و آسایش انجام می شود و داده های جمع آوری شده از این آزمایشات مستقیماً برای توسعه آسانسور در آینده اعمال می شود. این جریان مداوم تحقیق و توسعه ، میتسوبیشی الکتریک را در راس نوآوری آسانسور نگه می دارد.

تولید انواع آسانسور و پله برقی میتسوبیشی

یکی از پنج بخش میتسوبیشی الکتریک که در ایالات متحده فعالیت می کند ، میتسوبیشی الکتریک آسانسور ایالات متحده گواهی بر مدل موفق تاسیس شده توسط این شرکت در سالهای شکل گیری خود در ژاپن است. میتسوبیشی الکتریک که به طور گسترده ای به عنوان پیشرو در کیفیت شناخته می شود ، از سال ۱۹۸۵ در ایالات متحده نیازهای حمل و نقل عمودی از هر نوع و اندازه را تأمین می کند. تاسیسات آسانسور و پله برقی – از جمله آسانسورهای بدون ماشین در اتاق ، آسانسورهای هیدرولیکی ، آسانسورهای پرسرعت ، پله برقی مارپیچی و موارد دیگر است.

محصولات فعلی میتسوبیشی

محصولات فعلی میتسوبیشی
محصولات فعلی میتسوبیشی

NexWay: مدل آسانسور مسافری اتاق ماشین جمع و جور که از سال ۲۰۰۲ تولید شده است.

Elenessa : مدل آسانسور کمتر اتاق ماشین از سال ۲۰۰۱ تولید شده است.

NEXIEZ: مجموعه ای از مدلهای استاندارد آسانسور مسافربری که از سال ۲۰۱۰ تولید شده است.

NEXIEZ-MR : مدل آسانسور از نوع اتاق ماشین. در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد.

NEXIEZ-MRL: مدل آسانسور کمتر در اتاق ماشین در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد.

NEXIEZ-GPX : در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد و فقط در آمریکای لاتین به فروش می رسد. از نوع MR و MRL ارائه می شود.

NEXIEZ-LITE: مدل آسانسور از نوع اتاق ماشین فقط در هند فروخته می شود. در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد.

NEXIEZ-S: آسانسور کمتری در اتاق ماشین کوچک برای کاربردهای کوچک تجاری و مسکونی که در آگوست ۲۰۱۶ راه اندازی شد.

MAXIEZ: سری مدل های آسانسور مسافربری فقط در چین فروخته می شود و توسط آسانسور برقی میتسوبیشی الکتریک شانگهای تولید می شود.

MAXIEZ M / H : آسانسور از نوع سفارشی با سرعت بالا ، براساس NexWay

MAXIEZ CZ: آسانسور اتاق ماشین جمع و جور ، مبتنی بر NexWay-S

MAXIEZ LZ: آسانسور اتاق ماشین کمتر ، مبتنی بر Elenessa است.

MAXIEZ B: آسانسورهای بیمارستان ، مبتنی بر بیمارستان NexWay-S

NexPia-21: آسانسور کمتر در اتاق ماشین آلات جمع و جور ، فقط در کره جنوبی فروخته می شود.

DiamondTrac: آسانسور کمتر در اتاق ماشین فقط در ایالات متحده فروخته می شود.

Diamond HS: آسانسور بلند مرتبه فقط در ایالات متحده به فروش می رسد که جانشین GPMIII است.

GPE-MRL: آسانسور کمتر در اتاق ماشین ، فقط در هلند تولید و فروخته می شود.

GPE-T: آسانسور کششی ، فقط در هلند تولید و فروخته می شود.

GPE-H: آسانسور هیدرولیکی ، فقط در هلند تولید و فروخته می شود.

MEECOM: آسانسور کمتر در اتاق ماشین ، فقط توسط میتسوبیشی آسانسور اروپا BV در هلند تولید و فروخته می شود.

کلام پایانی

میتسوبیشی در حال حاضر در توکیو پایتخت ژاپن مستقر است. یک کارخانه تولیدی به نام “Mitsubishi Electric Inazawa Works”  در اینازاوا ، استان ایچی ژاپن واقع شده است، که شامل برج آزمایش آسانسور SOLAÈ ، یکی از بلندترین برج های آزمایش آسانسور در جهان است.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *