تعمیرات پله برقی در تهران و تمام نقاط ایران

تعمیرات پله برقی در تهران و تمام نقاط ایران؛ با بهترین هزینه

اگر به پله برقی هایی که در محل های مختلف در سطح شهر نصب شده اند، دقت کنید متوجه می شوید که پله هایی که دچار آسیب شده اند و افراد نسبت تعمیرات پله برقی اقدام نکرده اند رفت و آمد افراد را با مشکل رو به رو کرده است.

 بسیاری از افراد تصور می کنند اگر در زمان تهیه پله برقی از برندهای معتبر و قطعات با کیفیت استفاده کنند دیگر این پله ها نیاز به تعمیرات ندارند و یا این که سرویس ها می تواند در طولانی مدت انجام شود. به همین دلیل به سرویس پله برقی ها اهمیت زیادی نمی دهند. که این موضوع باعث استهلاک قطعات پله برقی خواهد شد.

این در حالی است که پله برقی ها به سرویس دوره ای و در صورت لزوم تعمیر قطعات نیاز خواهند داشت. برای درک بهتر این موضوع، سایت ستاره فراز نما توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم.

بخش های مختلف سرویس پله برقی

نظافت و پاکیزگی ظاهری پله برقی

یکی از مورادی که موجب می شود تا افراد برای استفاده از پله برقی ها ترغیب شوند و برای استفاده از آن ها اطمینان خاطر بیشتری داشته باشند، نظافت  ظاهری پله ها است. اگر پله برقی ظاهری نامرتب و کثیف  داشته باشند، این کثیفی تمام توجه افراد را به خود جلب می کند و آن ها ترجیح می دهند که از پله ها برای رفت و آمد خود استفاده نکنند. بنابراین اولین بخش از سرویس پله برقی ها این است که تمیز کردن آن ها به صورت روزانه و مرتب انجام شود.

سرویس الکتریکی پله برقی

اصلی ترین و مهم ترین بخش برای سرویس پله برقی ها نظارت دقیق بر عملکرد الکتریکی آن  ها است. پله برقی ها یک سیستم الکتریکی دارند که این سیستم الکتریکی دارای قطعات زیر می باشد:

  • حسگرها
  • میکروسوئیچ
  • کابل ها
  • موتور

این قطعات فرمان های حرکتی را ارسال می کنند و در صورتی که این قطعات دچار اتصالی شوند، پله برقی ها آسیب می بینند. بهتر است برای سرویس پلکان پله برقی و تعمیرات پله برقی از افراد متخصص استفاده کنید زیرا دقت در تعمیرات این بخش ها موجب کاهش هزینه های تعمیرات پله برقی می شود.

سرویس مکانیکی پله برقی

سرویس پله برقی ها از لحاظ مکانیکی شامل بازرسی و روغن کاری قطعات مکانیکی می شود. پله برقی ها از بخش ها و قطعات زیر تشکیل شده اند.

  • بلبرینگ ها
  • شفت  ها
  • زنجیزها
  • رولرها
  • استپ ها
  • گایدها

بی توجهی به سرویس پله برقی موجب می شود  این قطعات از نظر مکانیکی دچار آسیب شوند و این آسیب بر روی سیستم الکتریکی دستگاه نیز تاثیر می گذارند در نتیجه ممکن است این آسیب برای افرادی که از پله برقی ها استفاده می کنند خطراتی به همراه داشته باشد.

اهمیت سرویس تجهیزات پله برقی

سرویس قسمت های مهم پله برقی به صورت دوره ای و مرتب موجب می شود تا افراد با خیالی آسوده بتوانند از پله برقی ها استفاده کنند. همچنین این سرویس مرتب باعث کاهش هزینه تعمیرات پله برقی شده و در نهایت این پله ها طول عمر بالاتری خواهند داشت.

در واقع می توان گفت هیچ دستگاهی در دنیا وجود ندارد که نیاز به نگهداری و تعمیر نداشته باشد، هر دستگاهی پس از مدتی استفاده نیاز به تعمیرات و سرویس دارد. بنابراین کوتاهی در سرویس پله برقی و عدم توجه به تعمیرات پله برقی ها موجب بروز خسارت شده و خطرات جدی را برای افراد به دنبال دارد.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه