وزن موتور آسانسور چقدر است؟ لیست وزن و اندازه

وزن موتور آسانسور چقدر است؟ لیست وزن و اندازه

یکی از اولین مسائلی که برای انتخاب موتور آسانسور باید به آن توجه داشته باشید، وزن موتور آسانسور است. ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که وزن موتور آسانسور چقدر است؟ یا چه عواملی در وزن آن تاثیر می گذارند. به همین علت ما موضوع این مقاله از شرکت ستاره فراز نما را به معرفی وزن انواع موتور آسانسور اختصاص داده ایم.

همان طور که می دانید هر وسیله ای ظرفیت مشخصی دارد و استفاده بیشتر از ظرفیت آن موجب آسیب به آن وسیله می شود، موتور آسانسور نیز از این قائده مستثنا نیست.

وزن انواع موتورهای آسانسور با هم تفاوت دارد و هر کدام از آن ها با توجه به وزنشان ظرفیت خاصی دارند و فشار بیش از اندازه به این موتورها موجب خرابی و آسیب به آن می شود. در ادامه اطلاعات بیشتری در این خصوص به شما ارائه خواهیم داد.

لیست وزن موتورهای آسانسور

موتور آسانسور اصلی ترین بخش یک آسانسور است و وظیفه تامین انرژی را بر عهده دارد. برای انتخاب موتور آسانسور گزینه های متعددی پیش رو دارید و هر کدام از نمونه های آن ها وزن مشخصی دارند. برای مثال برای آسانسورهایی که وسایل سنگین را با آن حمل می کنند باید از موتورهایی استفاده شود که وزن بالاتری دارند که در نتیجه این موتورها توان بالاتری هم خواهند داشت. در ادامه وزن چند نمونه از موتورهای آسانسور را بررسی می کنیم.

حتما مشاهده کنید : انواع آسانسور مدرن و زیبا و تفوت هایشان

وزن موتور گیرلس ساسی ۸ نفره سرعت ۱٫۶

این نوع موتور ساخت کشور ایتالیا بوده و یکی از معروف ترین برندهای موتور آسانسور است. وزن این نوع موتورهای آسانسور ۱۴۰ کیلو گرم بوده با توجه به این وزن این موتور توان قابل قبولی دارد و می تواند تا وزن ۶۰۰ کیلوگرم را جا به جا کند.

وزن موتور گیرلس سیکور ۱۰ نفره سرعت ۱٫۶

از بهترین نمونه های موتور بدون گیربکس می توان به این موتورها اشاره کرد. وزن این موتورها برابر با ۱۵۰ کیلوگرم است، که بازدهی بالایی دارد. این موتورها با این میزان وزن برای آسانسورهای پرترافیک گزینه خوبی هستند.

 موتور آسانسور الکو  TR5 5.5KW

از باکیفیت ترین موتورهای آسانسور می توان به موتورهای الکو  TR5 5.5KWاشاره کرد. این موتورها دارای وزن بالایی هستند و وزن آن ها معادل ۲۵۰ کیلوگرم است که این وزن توانسته ظرفیت استاندارد این موتور را به ۵۰۰ کیلوگرم افزایش دهد.

پیوند های اشتراک گذاری پست

Share on whatsapp
Share on telegram

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه