حرف G و B و P بر روی دکمه آسانسور یعنی چه؟ هرکدام مخفف چی هستند؟

حرف g و b و p بر روی دکمه آسانسور یعنی چه؟ هرکدام مخفف چی هستند؟

دکمه های آسانسور از مهم ترین قسمت های هر کابین هستند. کاربر با استفاده از این دکمه ها می تواند آسانسور مدرن را به حرکت در بیاورد و به طبقه مورد نظر خود برود. البته استفاده از این دکمه ها بسیار ساده است.

چرا که شماره طبقات روی هر دکمه نوشته شده و کاربر به راحتی می تواند طبقه مورد نظر خود را انتخاب کند؛ اما بعضی از این دکمه ها دارای علائم و حروف انگلیسی هستند که ممکن است کاربر متوجه معنی آن ها نشود و کاربرد دقیق آن ها را ندارد.

به همین جهت ما در این نوشتار با توجه به معانی حروف مختلف و اینکه هرکدام مخفف چه کلمه ای هستند، ما در سایت fnslift برای شما توضیح می دهیم که حروف G و B و p بر روی دکمه آسانسور یعنی چه، هر یک از این حروف به ترتیب نشان دهنده طبقه هم کف، زیر زمین و پارکینگ هستند.

حتما مشاهده کنید : معرفی و بررسی قطعات و تجهیزات آسانسور 

حرف G بر روی دکمه آسانسور یعنی چه؟

حرف G بر روی دکمه آسانسور نشان دهنده طبقه همکف است. این حرف مخفف کلمه Ground Floor است که به معنی طبقه همکف می باشد. معمولاً کلید مربوط به طبقه همکف در بعضی از آسانسور ها دارای رنگ متفاوتی است و یا کنار حرف G یک ستاره قرار دارد که معنی آن خروجی اصلی می باشد. درست است که این علائم ممکن است متفاوت باشد، اما در کل حرف انگلیسی G به معنی پارکینگ و راه خروج است.

حرف B بر روی دکمه آسانسور یعنی چه؟

حرف B بر روی دکمه آسانسور به معنای طبقه زیر زمین است. این حرف مخفف کلمه Basement یا همان طبقه همکف بوده که در زیر پارکینگ قرار دارد. البته کمتر پیش می ‌آید که کاربران بخواهند به زیرزمین یک ساختمان تجاری و یا اداری بروند؛ اما شناخت این دکمه ها و معانی آن ها ممکن است مورد نیاز باشد؛ بنابراین بهتر است که راجع به آن ها اطلاعات کافی داشته باشید.

حرف P بر روی دکمه آسانسور یعنی چه؟

حرف P بر روی دکمه آسانسور به معنی پارکینگ است. این حرف در واقع مخفف کلمه Parking است؛ بنابراین کاربران اگر بخواهند به طبقه ای بروند که قسمت پارکینگ ماشین ها است، می‌ توانند با استفاده این دکمه به طبقه مورد نظر خودشان برسند. ممکن است برخی از ساختمان های تجاری و اداری بزرگ دارای چندین پارکینگ باشند.

برای همین روی آسانسور دکمه هایی مربوط به طبقات مختلف قرار دارد که با P1، P2، P3 و… مشخص شده است. برخی از ساختمان ‌های مسکونی مجهز به استخر نیز دارای دکمه ای هستند که حرف P روی آن ها مخفف کلمه Pool یا استخر است.

کلمه دیگری که این حرف نشان دهنده آن است کلمه Podium به معنی لژ و یا سالن های نمایشی است که یک بالکن مخصوص دارند. معمولاً این لوژ نمایش در طبقات بالای همکف قرار می گیرد. درست است که معانی مختلفی برای حرف p عنوان شد، اما در اکثر مواقع حرف p نشان دهنده طبقه مربوط به پارکینگ است.

پیوند های اشتراک گذاری پست

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه