حذف یک طبقه اسانسور {نحوه از کار انداختن آسانسور}

حذف یک طبقه اسانسور {نحوه از کار انداختن آسانسور}

روش های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند با استفاده از آنها به حذف یک طبقه آسانسور بپردازند. در واقع گاهی اوقات از آنجایی که در واحدهای مسکونی، برخی از افراد از پرداخت شارژ کوتاهی می کنند، افراد می توانند با استفاده از این روش ها، استفاده از آسانسور را محدود کرده و این گونه دیگر آسانسور در واحد مشخص شده توقف ندارد. که در مورد پله برقی به این صورت نمیشود محدودیت ایجاد کرد. با وبسایت ستاره فراز نما در این مطلب همراه ما باشید تا به تمامی اطلاعات در این رابطه بپردازیم.

نحوه از کار انداختن آسانسور به چند روش است؟

همان طور که اشاره کردیم، روش های بسیاری وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن به حذف یک طبقه آسانسور بپردازید. به طور کلی اما این روش ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند که عبارت اند از:

  • کنترل احضار آسانسور
  • کنترل انتخاب طبقه

در ادامه به صورت اختصاصی به هر دو روش از کار انداختن آسانسور می پردازیم.

بررسی روش کنترل احضار آسانسور

بررسی روش کنترل احضار آسانسور

نحوه از کار انداختن آسانسور به روش کنترل احضار بسیار ساده است. در این روش، دکمه ای که مربوط به احضار آسانسور است غیر فعال می شود و به جای آن، یک دستگاه کارت خوان نصب می شود. حال افراد برای احضار آسانسور می توانند از کارت مخصوص یا رمز عبور خود استفاده کنند.

شایان ذکر است در صورت رفع مشکل با طبقه مورد نظر، شما می توانید دوباره از آسانسور مانند گذشته استفاده کنید. ناگفته نماند که روش های دیگر نیز برای احضار آسانسور وجود درد که عبارت اند از:

  • احضار آسانسور با اثر انگشت
  • احضار آسانسور با ریموت
  • احضار آسانسور با پیامک
  • احضار آسانسور با اپلیکیشن موبایل
  • احضار آسانسور با تگ

بررسی روش کنترل انتخاب طبقه

دومین روشی که برای حذف یک طبقه آسانسور می توان از آن استفاده کرد، استفاده از روش کنترل انتخاب طبقه است. برای استفاده از این روش می بایست از دستگاه کنترل تردد استفاده شود. این دستگاه باید حتما در داخل طبقات داخل کابین نصب شود.

حال هر یک از روش هایی که در بخش قبلی به آن پرداختیم می توانند در این دستگاه تعریف شده و از آن استفاده شود. شایان ذکر است که با استفاده از این دستگاه می توانید برای چند طبقه نیز اقدام به حذف ایست آسانسور کنید.

استفاده از دستگاه کنترل تردد برای حذف یک طبقه آسانسور چه مزایایی دارد؟

در واقع روش استفاده از دستگاه تردد برای حذف یک طبقه آسانسور مزایای بسیاری را با خود به همراه دارد که عبارت اند از:

  • امنیت خانه های مسکونی و ساختمان های اداری را بالا می برد؛ زیرا تنها به ساکنین این ساختمان اجازه عبور و مرور از ساختمان را به می دهد.
  • در ساختمان های اداری که تنها افرادی خاص اجازه ورود به طبقات مختلف ساختمان را دارند نیز کاربرد بسیار زیادی را با خود به همراه دارد.
  • با استفاده از دستگاه کنترل تردد می توانید این امکان را برای هر فرد ایجاد کنید که تنها به یک واحد اجازه استفاده از یک طبقه خاص داده شود.

چگونه از حذف یک طبقه ساختمان در جهت مثبت استفاده کنیم؟

چگونه از حذف یک طبقه ساختمان در جهت مثبت استفاده کنیم؟

استفاده روش های مبنی بر حذف یک طبقه ساختمان تنها به این که دسترسی فردی را برای استفاده از آسانسور از بین ببریم، منجر نمی شود. بلکه باید گفت که از این روش می توان در جهات مثبت نیز استفاده کرد.

به عنوان مثال، همان طور که اشاره شد، استفاده دستگاه های کنترل تردد می تواند باعث افزایش امنیت ساختمان شده یا استفاده از برخی طبقات در ساختمان های اداری را مدیریت کند. پس با استفاده مناسب از نحوه از کار انداختن آسانسور، می توان آن را در جهت مثبت نیز استفاده کرد.

سخن پایانی

از این که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاس گزاریم. ما در این مطلب سعی بر این داشتیم تا اطلاعات لازم در رابطه با حذف یک طبقه آسانسور را به شما عزیزان ارائه دهیم.

شما می توانید با توجه به دو روشی که به شما معرفی کردیم، یکی از آن را انتخاب کرده و در جهات مختلف از آن استفاده کنید. به هیچ عنوان نیز افزایش امنیت محیط، با استفاده از روش حذف یک طبقه ساختمان را از  یاد نبرید. این مزیت می تواند بسیار کاربردی باشد.

پیوند های اشتراک گذاری پست

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه