پله برقی ایرانی در برابر پله برقی خارجی؛ کدام را انتخاب کنیم؟ مقایسه و مشخصات هرکدام

پله برقی ایرانی در برابر پله برقی خارجی؛ کدام را انتخاب کنیم؟ مقایسه و مشخصات هرکدام

پله برقی به راه پله ی متحرکی می گویند که برای حمل و نقل مسافران از بالا به پایین یا از پایین به بالا در یک فاصله ی عمودی کوتاه به کار گرفته می شود. پله برقی در سرتاسر جهان، در مکان هایی که امکان استفاده از آسانسور نیست نصب می شود و مورد استفاده ی مسافران قرار می گیرد. پله برقی ها معمولا در مراکز خرید، فرودگاه ها، مراکز حمل و نقل و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع پله برقی ظرفیت بالائی برای جابه جایی مسافر دارد و قابل نصب در فضاهای فیزیکی راه پله ها نیز هستند. پله برقی هیچ زمان انتظاری ندارند مگر در زمانیکه افراد زیادی قصد استفاده از آن را داشته باشند. از پله برقی می توان برای هدایت اشخاص به درب های خروجی نیز استفاده کرد. پله برقی هایی نیز وجود دارد که برای فضای باز مثل فروشگاه های چند طبقه ساخته و طراحی شده است.

پله برقی نیروی محرکی را با استفاده از موتور هایی که در آن تعبیه شده است و دارای سرعت ثابتی هستند، به حرکت در می آورد. زاویه مناسب برای نصب پله برقی هجده متر برابر با سی درجه تنظیم شده است.در ادامه پله برقی های ایرانی و خارجی را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

مقایسه ی پله برقی های ایرانی و خارجی
مقایسه ی پله برقی های ایرانی و خارجی

مقایسه ی پله برقی های ایرانی و خارجی

مهم ترین عامل تعیین کننده ی قیمت پله برقی کیفیت ساخت و ابزار به کارگرفته در آن است. پله برقی خارجی سنگین و با قیمت بالاتر، با استفاده از موتور های قدرتمند توانایی فعالیت در تمام ساعات رادارد.تنها برندی که در کشور ما برای خط مترو های کشور،پله برقی های ایرانی  تولید می کند و با سازمان های دولتی قرار دارد برند فتحی الماس است.

تولید پله برقی های  ایرانی نیازمند قطعات خاص و سنگین است که برای تولید بیشتر در این عرصه،نیازمند سرمایه گذاری و حمایت از صنعتگران ایرانی است.اگر ماشین آلات و تجهیزات ساخت در اختیار نیرو های متخصص قرار گیرد،با توجه به اینکه قیمت تولید پله برقی در ایران بالاست،افراد ترجیح می دهند با وارد کردن پله برقی چینی نیاز مجتمع تجاری خود را رفع کنند.جالب است بدانید تنها پانزده تا بیست درصد پله برقی در داخل تولید می شود. با توجه به اینکه برای تولید پله برقی در داخل محدودیت هایی وجود دارد مثل نداشتن سرمایه گذاری زیاد و دانش تولید .دانشی که برای تولید پله برقی انجام می شود کپی برداری و مونتاژ است.

پله برقی چینی در مقایسه با تولید پله برقی  ایرانی
پله برقی چینی در مقایسه با تولید پله برقی  ایرانی

پله برقی چینی در مقایسه با تولید پله برقی  ایرانی

پله برقی چینی برند های متفاوتی دارند و برخی برند های اروپایی در کشور چین کارخانه تولید پله برقی راه اندازی کرده اند و با آرم و نشان خودشان با کیفیت بالا پله برقی تولید می کنند و به کشور های خاورمیانه از جمله ایران وارد می کنند. در حال حاضر در کشور ما دو کارگاه برای تولید و مونتاژ قطعات وجود دارد اما به دلیل تحریم های پیاپی، جذب سرمایه ای برای راه اندازی کارخانه ی تولید پله برقی نشده است..با توجه به شرایط اقتصادی صادرات خاصی در این زمینه صورت  نمی گیرد و بیشتر پله برقی ها از کشور چین وارد و مورد استفاده قرار می گیرد.برای مثال شرکت خارجی HITACHI)) که یک شرکت تولید پله برقی در کشور چین محسوب می شود،خرید از این شرکت با توجه به سابقه ی درخشانی که در تولید پله برقی دارد  وبرای همگان ثابت شده است می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

البته باید توجه داشته باشید این محصول خارجی نسبت به محصول مشابه ایرانی،قیمت بالاتری دارد.باید این مورد را را نیز در نظر داشته باشیدکه قطعات پله برقی یک شرکت تولید کننده خارجی در مقایسه با محصولات مونتاژایرانی با قیمت بالاتری وارد بازار می شود.

شرکت تولید کننده پله برقی ایرانی با کپی برداری از برند های چینی توانسته اندپله برقی تولید کنند که دارای سیستم هوشمند Out dore و داشتن فضای باز با پوشش فضای بسته که از جنس پلی کربنات است. اقدام به تولید و فروش پله برقی ایرانی کرده اند.

وارد کردن نمونه ی خارجی زمانبر است .برای وارد کردن محصول که ممکن است قطعه ی خارجی وجود نداشته باشد. ،استفاده از نمونه ی داخلی که قطعه های وارد شده در داخل مونتاژ می شود و با داشتن گارانتی پله برقی داخلی، می تواند مناسب تر از نمونه ی خارجی آن باشد.

یکی از شرکت های معتبر در داخل کشور که به تولید پله برقی ایرانی می پردازد، شرکت اورتک است.این شرکت در زمینه ی تولید،مونتاژ،نصب و غیره  به ارائه ی خدمات می پردازد.شرکت تولید کننده سعی کرده با نگاه و بررسی محصولات خارجی یک پله برقی کم صدا،با مقاومت بالا،امکان تعمیر آسان و با طراحی زیبا مشابه به نمونه ی خارجی به بازار عرضه کند.

سخن پایانی

پله برقی یک راه پله ی متحرک است که برای جابه جایی مسافران از بالا به پایین و از پایین به بالا به کار گرفته می شود.پانزده تا بیست درصد پله برقی ها در ایران تولید می شود و بقیه ی محصولات مونتاژ و یا کپی برداری از برند های خارجی است.نمونه ی ایرانی مشابه خارجی محصولات وارد شده است و کیفیت لازم برای خرید را دارد.

پیوند های اشتراک گذاری پست

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های تازه